کلاهبرداری و اغفال زنان با سايت همسريابي

ارسال کننده : آقای نوید احمدفخرالدین 8تیر

قدس آنلاین یزد – رئيس پليس فتا استان يزد از دستگيري فرد كلاهبرداري كه با عضويت در ۱۲ سايت همسريابي و اغفال زنان و دختران، مبلغ ۷۰۰ ميليون ريال كلاهبرداري كرده بود خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین از یزد ، سرهنگ “حسين رضايي”با بیان این خبر اظهار داشت : چندي پيش بود كه خانمي با مراجعه به پليس فتا اعلام كرد فردي به هويت “م.د” در سايت همسريابي با وي طرح دوستي ريخته و مبالغي را از وي كلاهبرداري كرده است.
وي افزود: با طرح اين موضوع بلافاصله هماهنگي لازم با مقامات قضائي انجام و تحقيقات فني كارآگاهان اين پليس در راستاي شناسايي متهم آغاز شد.
رضايي ضمن اشاره به شناسايي و دستگيري متهم اين پرونده گفت : با دستگيري متهم و انجام بازجويي پليسي مشخص شد وي با عضويت در 12 سايت همسريابي و دوست يابي و با ريختن طرح دوستي با زنان و دختران و مطرح نمودن موضوع خواستگاري و وعده ازدواج از آنها كلاهبرداري كرده است.
این مسئول تصریح کرد: متهم با عضويت در اين سايت ها و اغفال كاربران و سپس با بدست آوردن رمز دوم كارت بانكي آنها مبلغ 700 ميليون ريال كلاهبرداري كرده است.
رئيس پليس فتا استان يزد افزود: متهم در بازجويي هاي خود به افسر پرونده گفت: با عضو شدن در سايت هاي همسريابي، “خودم را طلافروش، فوق ليسانس هوافضا و خلبان معرفي مي كردم و پس از آن با طرح دوستي و دادن وعده ازدواج ، به هر بهانه اي بود مبالغي را از آنها دريافت مي كردم و حتي رمز دوم كارت بانكي بعضي از آنها را به دست آوردم و براي خودم خريد اينترنتي مي كردم”.
وي با بيان اينكه زناني كه از اين طريق مورد كلاهبرداري قرار گرفته اند ساكن استان هاي مختلف كشور هستند خاطر نشان ساخت: تاكنون بيش از 11 تن از افرادي كه مورد اغفال و كلاهبرداري قرار گرفته اند شناسايي شده اند.
سرهنگ رضايي ضمن بيان اين مطلب كه متهم با تشكيل پرونده قضائي و دستور داديار شعبه سه دادسراي عمومي و انقلاب استان يزد روانه زندان شده است تصریح كرد: افرادي كه از اين طريق مورد كلاهبرداري قرار گرفته اند به پليس فتا استان يزد و يا پليس فتا ديگر استان ها مراجعه و تشكيل پرونده دهند.
رئيس پليس فتا استان يزد در پايان ضمن بيان اينكه هر آنچه در فضاي مجازي منتشر مي شود لزوما واقعيت خارجي ندارد افزود: برخي از سايت ها در جهت اغفال و كلاهبرداري از كاربران تشكيل شده و با توجه به اينكه هويت افرادي كه در اتاق هاي گفت و گو حضور دارند واقعي نيست، كاربران از دادن اطلاعات شخصي و همچنين ارسال تصاوير خصوصي خود به اين سايت ها خودداري كنند.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.