احتمال تجدیدنظر در میزان محرومیت نسرین ستوده

ارسال کننده: خانم زهرا لطفی 8 اردیبهشت

رییس اتحادیه سراسری کانونهای وکلا در نشست خبری امروز خود در خصوص ابطال پروانه وکالت نسرین ستوده توضیحاتی ارایه کرد.

بهمن کشاورز درباره ابطال پروانه وکالت نسرین ستوده گفت: اخیرا مطلع شدیم که دادگاه تجدیدنظر در میزان محرومیت وی تجدیدنظر کرده و آن را کاهش داده است که این اقدام می‌تواند در مورد تصمیمی که در دادگاه انتظامی وکلا گرفته شده است، موثر باشد.

گفتنی است نسرین ستوده، وکیل دادگستری که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به سه سال محرومیت از وکالت محروم شده است، از اواخر مهرماه گذشته در اعتراض به این حکم در جلوی کانون وکلا تحصن کرده است.

خانم ستوده با انتشار بیانیه در این مورد اعلام کرد: “حکومت ایران سالها است که دگر اندیشان را از حق حیات، تحصیل و کار محروم کرده است. من به محرومیت‌ها معترض ام. عناصر تندروی داخل حکومت با تدوین لایحه جامعه وکالات بدوت دخالت وکلای مستقل، قصد دارند طومار کانون وکلا را برای همیشه در هم بپیچند. من به این اقدامات معترض ام.”

این وکیل دادگستری در بخش دیگری از بیانیه‌اش نوشت که رای صادره مبنی بر محکومیت او “تحت فشار وزارت اطلاعات و دادستانی” صادر شده است.

خانم ستوده که وکالت شماری از زندانیان سیاسی از جمله تعدادی از متهمان حوادث بعد از انتخابات ۱۳۸۸ ایران را به عهده داشت، شهریور سال ۱۳۸۹ بازداشت و زندانی شد.

او بعد از چند دوره اعتصاب غذا، شهریور ۱۳۹۲ به همراه چند چهره سیاسی دیگر از زندان آزاد شد.

دادگاه انتظامی وکلا متشکل از پنج عضو از وکلای دادگستری است که در محل کانون وکلا تشکیل می‌شود.

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.