بیشترین آسیب جنگ متوجه زنان و کودکان است

ارسال کننده خبر: آقای نوید احمدفخرالدین 8 بهمن

رییس حوزه هنری کودک و نوجوان استان تهران مطرح کرد: به عنوان متولی ادبیات کودک و نوجوان دلم در تپش برای کسانی است که بیشترین آسیب را از جنگ می‌بینند و اینها کسانی جز بانوان، زنان،‌کودکان و نوجوانان نیستند.

 

به گزارش زنان خبر سیدصادق رضایی رییس حوزه هنری کودک و نوجوان استان تهران در همایش «همبستگی زنان ایران و سوریه؛ مقاومت و امداد فرهنگی» با اشاره به مقاومت و کارکردهای آن در جامعه اظهار داشت: ما بعد از انقلاب تمامی داشته هایمان را مدیون مقاومت هستیم و سعی ما انتقال این ادبیات به سوری ها است زیرا نقش بانوان و خانواده‌ها در دفاع مقدس مشهود است و بر همگان این امر واضح و روشن است.

وی گفت: سوریه نیز بیش از چهار سال است که درگیر جنگ تحمیلی شده است و بیش از چهل سال است که محور مقاومت بوده و در برابر اسرائیل ایستاده است که این به این معناست که سوری ها بیست سال زودتر از ما مقاومت را آغاز کردند و این در مقایسه با کشور عربستان است که حتی بانوانش حق رأی ندارند.

رضایی ادامه داد: به عنوان متولی ادبیات کودک و نوجوان دلم در تپش برای کسانی است که بیشترین آسیب را از جنگ می‌بینند و اینها کسانی جز بانوان، زنان،‌کودکان و نوجوانان نیستند.

رییس حوزه هنری کودک و نوجوان استان تهران مطرح کرد: سینما، ادبیات نمایشی، موسیقی، شعر و… از جمله راه هایی است که برای انتقال همدردی و کمکمان به سوری ها داریم.

وی یادآور شد: ادبیات کودکان جنگ زده با کسانی که در صلح زندگی می کنند متفاوت است باید به فکر باشیم تا داشته هایمان را در اختیار سوری ها قرار دهیم.

 

 

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.